25 Kasım 2016 Cuma

Mien Geri Döndü!

Ay kaç kez şu 'Geri Döndüm' başlıklı yazılardan yazdım sayamadım bile. Blog yazılarımı sıfırladığım için de bakamıyorum şimdi. Aman her neyse döndüm neticede.. Zaten 2 aydan daha fazla uzak kalamıyorum buralardan. Kimse okumasa da klavye aracılığıyla içimi dökmeye devam edicem arkadaşlar :D

2 aydır neler mi yapıyorum? Çok hoş şeyler olmadı aslında. Eylül ayının sonlarında, teyzemi kaybettik. Annemin en yakın arkadaşı, 37 yaşında, hayat dolu bir kadın, kendi evinin salonunda, eski kocası tarafından öldürüldü. Doğum gününden 1 hafta önce.. Kızları doğum günü sürprizini planlarken, toprağına sarılabildik sadece. Yazıp yazıp siliyorum, sanırım çok fazla konuşamayacağım bu konuda. Hala inanamadığım anlar bile oluyor çünkü. Buz gibi tenine dokunup ağlamamışım gibi, mezarının başında ismini görmemişim gibi. Sanki memlekete döndüğümde o hala orada olacakmış, kahkahalarıyla kulaklarımı çınlatıcakmış gibi..

Teyzemi toprağa verdikten 10 gün sonra okulum başladı, İzmir'e döndüm. Kendime nefes almaya bile vakit bulamayacağım bi ders programı yaptım. Yükseltmek için birinci sınıftan 3 ders aldım. Bu dönem de 6 dersim var, yani toplam 9 dersle uğraşıyorum. Her gün birine koşup, her akşam ve hafta sonu onlarla cebelleştiğim için kendime çok fazla vakit ayırmadım açıkçası.. Boş vaktim olsa da kitap okuyup film izlemekle falan dolduruyorum. Çünkü hiçbir iş yapmadığımda dönüp dolaşıp aklıma geliyor, sonra bi ağlama seli...

Vize haftasındayız. Haftaya bugün bitiyor ve sonra Ankara'ya kuzenlerimi görmeye gidicem bi aksilik çıkmazsa.

Kısacası son zamanlarda hep ders çalışıyorum ya da bir şeyler okuyup izliyorum işte. Ve artık küçük, saçma sapan şeyleri dert etmiyorum kendime. Telafisi olmayan şeyler zaman ve insan canı sadece. Bunlar dışında her şey çözülür. Basit şeylere takılmadan, sevdiklerinizle anı yaşamaya bakın.

Öperim!

Mien

8 yorum:

 1. derslerde vizelerde başarılar. başın sağolsun bi de yaa. neden öldürdü ki kıskançlık mı adam hapse girdi mi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sagol Deep'cim. Barışmak istiyordu, ayrıldıklarından beri rahat bırakmıyordu, kendi ayaklarının üstünde durabilmesine dayanamadı, sonunda kıskançlıktan kafayı yedi. Bak onunu akıbetini belirtme gereği bile duymamışım.. Kendi kafasına da sıktı.

   Sil
 2. Başınız sağolsun:( En güzeli sürekli insanın kendini meşgul etmesi... sevgiler...

  YanıtlaSil
 3. Yarın bitiyor vizeler sanırım. Geçmiş olsun şimdiden umarım güzel geçmiştir hepsi :)
  Başınız sağolsun. Allah rahmet eylesin.İnanamasak da hayatın içinde herşeye yer var.
  Bu geri dönme yazılarından bende de çok var :D

  YanıtlaSil
 4. başınız sağ olsun çok üzücü Allah sabır versin geride kalanlara :(

  YanıtlaSil