26 Ağustos 2016 Cuma

Trendeki Kız (The Girl On The Train) | Paula Hawkins

Her gün önünden geçtiğiniz evlerde aslında neler oluyor?

Bundan 2 ay önce, çok satanlar kısmında gördüğüm ve kapağı sayesinde dikkatimi çeken bir roman bu. Okuyalı çok oldu ama bloga yazamamıştım. Kitabın arka kapağını okur okumaz, büyük bir beklentiyle aldım kitabı.
 

Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dahil olmaya karar verdi.

Garip bi havası vardı ve sonunda şaşırttı ama beklentimi çok da karşılamadı. Konusu gerçekten güzeldi ama ne bileyim, kitap biraz sıkıcıydı sanki. Demek istediğim, tahmin ettiğim kadar sürüklemedi beni.

Kitapta ana karakter Rachel'ın dışında, Megan ve Anna adında iki kadın daha var. Üçünün hayatları bir şekilde kesiştiği için, olay üçünün ağzından ayrı ayrı bölümler halinde anlatılıyor.
Aslında ısınamamamın sebebi, Rachel'ı çok fazla sevememem olabilir. Neden kendini bu kadar değersiz ve basit gördüğüne kızıp durdum. Alkol konusundaki iradesizliğine, hayatını düzene sokamamasına, gurursuzluğuna.. O şişe şişe şarapları yuvarlarken, ben mide bulantıları çektim :D


Ekim'de filmi de geliyormuş. Kitapla ne derece birebir olur bilemiyorum. Oyunculara baktığımda, Rachel pek de kitapta betimlenen karaktere uymuyor, aksine Megan tam da hayal ettiğim gibi :D


Dipnot: Görsel, Şiirsel Hisler'den alıntıdır. Kendim böyle güzel fotoğraflar çekemediğim için, hunharca Google'da arayıp buluyorum.Gerçekten harika değil mi?😍
Mien

12 yorum:

 1. Ben de çok satanlarda görüp merak etmiştim. Okumadım henüz ama. Belki direkt izlerim artık :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle yaparsın, belki film daha akıcı olur :)

   Sil
 2. Ben keyifle okumuştum... Sürükleyici bir kiraptı... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim beklentimin yüksekliğinden böyle oldu sanırım :D

   Sil
 3. idare ederdi evet. bak bir de "kafes" var onu da oku :) benim blogda gerilim romanı çok bakarsın arada :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Baktım şimdi google'dan, kesinlikle benlik bir şeye benziyor :) senin blogunda her tarzdan buluyorum zaten, hiç duymadığım yazarlar, kitaplar.. teşekkür ederim tavsiyen için canım :)

   Sil
 4. Tavsiye için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar mien. Paylaşımın için teşekkürler umarım bir gün okurum bu kitabı.

  YanıtlaSil